
Cipőápolási hibák, amiket sokan elkövetnek
A cipőápolás nemcsak esztétikai szempontból fontos, hanem azért is, hogy kedvenc lábbelijeid hosszabb ideig megőrizzék minőségüket és kényelmüket. Sokan azonban elkövetnek olyan hibákat, amelyek rövidíthetik a cipők élettartamát. Nézzük meg a leggyakoribb bakikat és azt, hogyan kerülhetők el!
Nem megfelelő tisztítószerek használata
Sokan általános tisztítószereket vagy akár mosószert használnak cipőik tisztítására, pedig ezek károsíthatják az anyagokat. A bőrcipők kiszáradhatnak, a vászonból készült cipők foltosak maradhatnak, a velúr pedig elveszítheti eredeti textúráját. A SEPA cipő webáruház szakemberei azt javasolják, hogy mindig az adott anyagnak megfelelő tisztítószert és eszközt használj, így speciális bőrápoló krémet vagy velúrradírt.
Áztatás vagy mosógépben mosás
Bár csábító lehet egy sportcipőt vagy tornacipőt bedobni a mosógépbe, ez sokszor többet árt, mint használ. A ragasztások meglazulhatnak, a cipő eldeformálódhat, és a talp elválhat. Ehelyett érdemes kézzel, puha kefével és enyhe tisztítószerrel tisztítani a lábbeliket, majd szobahőmérsékleten megszárítani őket.
Rossz szárítási technikák
A vizes cipőket sokan radiátorra vagy közvetlen napfényre teszik száradni, ami hatalmas hiba! A hő hatására a bőr kiszárad és berepedezik, a ragasztott részek pedig leválhatnak. Ehelyett helyezz egy száraz rongyot vagy újságpapírt a cipő belsejébe, és hagyd, hogy szobahőmérsékleten, természetes módon száradjon meg. Érdemes azzal is tisztában lenni, hogy a minőségi alapanyagok sokkal több terhelést kibírnak, mint silányabb társaik. Nem véletlen javasolják a hozzáértők a márkás, garantált minőséget nyújtó modellek beszerzését. A SEPA kínálatában mindenki rátalálhat új kedvenceire, amiket Szép kártyával is kifizethet.
Az impregnálás elhanyagolása
Az új cipők többsége nem rendelkezik megfelelő vízálló védelemmel, pedig az impregnálás jelentősen meghosszabbíthatja élettartamukat. Sokan elfelejtik ezt a lépést, vagy nem ismétlik meg rendszeresen. Érdemes időközönként impregnáló spray-vel kezelni a bőr, velúr és textilcipőket is, hogy ellenálljanak a nedvességnek és a szennyeződéseknek. Nemcsak a téli hónapokban érdemel ez figyelmet, hanem tavasszal is, amikor az időjárás gyakran igencsak változatos.
Ha odafigyelsz ezekre az apróságokra, cipőid sokkal tovább megőrzik eredeti állapotukat, és nem kell idő előtt lecserélned azokat. Egy kis extra törődés hosszú távon megéri!